BitCoins – jak jsme natom

Hezky česky Trading ideas Uncategorized

V poslední době se setkávám s otázkou: “Má smysl investovat do bitcoinů?”. Jelikož jsem bitcoinům věnoval pouze minimální pozornost, podíval jsem se dnes na vývoj posledních měsíců trochu detailněji. Nyní máme bitcoiny na devíti stovkách $, což je docela zásadní posun z $5, kde si je ještě před pár měsíci pamatuji.

Nejprve fundamentální stránka. Bitcoiny obecně začaly růst velmi na popularitě. Nové bitcoin eshopy, hotely, restaurace – dokonce i ptáka vám v Německu vykouří za bitcoiny. Vítejte ve světě kyberměny. Já se na vývoj posledních několika měsíců dívám velice jednoduchou optikou. Bitcoin je brutálně volatilní startup, který se z rozmazleného spratka postupně dostává do své první puberty. Zkouší co vydrží vypít, co všechno může vyfetovat dokud se z toho nepobleje (viz. PUKE picture níže). Pokud se náhodou neudusí vlastním vomitem a bude se učit z vlastních chyb, bude budovat infrastrukturu a vylobuje si své místo pod sluncem, má šanci přežít. Teď je v pubertě a motá se kolem něho mnoho pofiderních floutků, pimpů a lichvářů (HOT MONEY) zatímco SMART money zatím vyčkávají (pomalu akumulují) a sledují jak se situace bude dále vyvíjet.

Zpět tedy k úvodní otázce: “Má smysl investovat do bitcoinů?”. To záleží na délce investičního horizontu a na očekávání. Pokud chcete otočit několik stovek procent, pak při devíti kilu rozhodně ne. Zároveň se musíte připravit, že se Vám po cestě nahoru několikrát zatočí hlava. Bitcoiny jsou stále velmi volatilní a zisk v rozsahu 20% jeden den, může být další den tu a tam. Pokud máte trpělivost, tak bych doporučil kouknout se, jak se trh bude chovat kolem šesti-kila. Pokud cena udrží a silně odmítne, může nastartovat další večírek plný chlastu, kokainu a prostitutek. Jen pak nezapomeňte z večírku za včas odejít a s tím kokainem to nepřehánějte, nemuseli by jste se taky už probudit.

Tady je moje technické commentary. Tentokrát už in Eglese:

Daily Bitcoins Chart
Daily Bitcoin Chart  (PUKE)

What a retracement from 1242,97 HIGH to 572,12 LOW. Thats a 54% retracement, easy 🙂 and within 3 days. It is clear, that this market is still in its puberty, very fragile and sensitive to any bad news. On the other hand, what a great opportunity to get LONG.

H4 Bitcoins Chart
H4 Bitcoin Chart

So as we move towards the smaller timeframe, the price action is clear. Market went down 54%, went back up and now is hanging in a middle of this massive down move. Hanging but holding above 840 creating a triangle. As long as the market holds above 840 level, there is a chance we are going to see a retest of a $1000.

Hourly Bitcoins Chart
Hourly Bitcoin Chart

And now comes the hourly chart. If you want to get long, wait for the break and close of the descending trendline from the 1240 HIGH. If you prefer SHORT, wait for the break of $840 and hold below but it in my opinion, if you ho SHORT now, you are going against the crazy crowd so you better prepare deep pockets.

Enjoy.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *