Jak netrejdit jako “pussy”, díl II.

Hezky česky Trading ideas

Pokud jste se pročetli až na konec mého prvního článku a někde jste se alespoň částečně našli, pak patříte mezi 99,9% lidí (včetně mě), kteří trading prostě nebudou dávat na první nebo druhou dobrou. Pár bezesných nocí o hledání holy grail systému a jeho backtestování máme tedy za sebou, z dálnice jsme neodbočili špatně a kolem hlaváku zatím jen procházíme. Good.

Let’s go.

Seznam nástrojů/praktik, které mi umožňují (většinou) netrejdit “jako pussy”:

  1. DOBRE ZVYKY – “repetition creates masters, create healthy routines for everything”
  2. MEJ FRAMEWORK – “absorb, absorb more, absorb even more, get sick , … , puke it out, reconstruct and keep only what makes sense”
  3. IDENTIFIKUJ BIAS  – “always remember what, where and how the big picture comes into play”
  4. SCREEN TIME – “screen time, screen time, screen time, …, nothing trumps experience”
  5. ORIENTUJ SE NA PROCES a VYUZIVEJ STATISTIKU – “create hypothesis for everything, work the other way around (start with critical thinking first) and build your stats around your experience”

Ten seznam samozřejmě může být kilometr dlouhý a je pouze reflexí mé profesní deformace. Je to seznam praktik, které mi pomáhájí a generují přidanou hodnotu, která se pak transformuje do zisku. Každý jsme individuální osobnost, ale jsem si jistý, že principy výše můžou pomoci většině traderů.

V dalším článku se podíváme konkrétně na zvyk číslo 1. Je na prvním místě oprávněně. Představuje totiž základní princip úspěchu a to nejen v tradingu. Pokusím se v něm popsat své rutiny a jejich přidanou hodnotu.

Závěrem opět jedno memento.

Spousta lidí jde do tohoto bizu s naivní představou “finanční svobody”, “finanční nezávislosti”. S tím, že budou svými pány a vše budou mít pod kontrolou a bla bla bla. Nakonec si uvědomí, že jsou svobodní stejně tak, jako spící pejsek uvázaný na řetízku, který čeká než majitel(burza) povolí a otevře vrátka (ding, ding, ding) a snad dá i nažrat. Svoboda v tomto bizu rovná se každodenní nejistota, že přinesete domů na talíř alespoň nulu a půjdete spát s tím, že “zítra to snad bude lepší”.

Tak dobrou noc.

lechiffre

2 thoughts on “Jak netrejdit jako “pussy”, díl II.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *